Usługi księgowe on-line? Nowoczesna księgowość w dobie cyfryzacji

Usługi księgowe on-line

Usługi księgowe on-line – obecnie jesteśmy świadkami sporego przełomu w sektorze usług; duża część z nich została przeniesiona w przestrzeń wirtualną, w przestrzeń internetu. To w interencie znajdują się usługi związane choćby z edukacją, poradami, szkoleniami i wiele innych. Skąd ta zmiana? Bez wątpienia przyczynił się do niej gwałtowny rozwój technologii w ciągu ostatnich lat, ale nie tylko. Dziś jednogłośnie stwierdzamy, że do cyfryzacji usług w dużej mierze przyczyniła się panująca pandemia. Usługi księgowe oraz usługi rachunkowe nie są wyjątkiem. Działania biur rachunkowych również przeniosły się w dużej mierze do przestrzeni wirtualnej, oferując usługi księgowe on-line. Czy to możliwe, że mamy obecnie do czynienia z nowoczesną księgowością?

Jak usługi księgowe on-line tak funkcjonują w rzeczywistości?

Obecnie, borykając się z jakimś zagadnieniem natury finansowej, większość przedsiębiorców szuka porad oraz wskazówek na różnego rodzaju forach internetowych. Nowe fora, skupiające się na tematyce usług rachunkowych, na których użytkownicy internetu wymieniają się poradami oraz przemyśleniami wspólnie szukając rozwiązania różnych problemów, pojawiają się niczym grzyby po deszczu. Ilość różnego rodzaju zapytań w ostatnim czasie gwałtownie wzrosła, co skłoniło nas do zastanowienia się nad tym tematem. Czy zapotrzebowanie na porady, wskazówki oraz wymianę doświadczeń jest aż tak duże?

Biura oferujące usługi rachunkowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców

Obecnie szczególnie wyczekiwaną informacją jest dyrektywa dotycząca uruchomienia przez Ministerstwo Finansów programu, służącego do wystawiania e-faktur. Data jej publikacji została przesunięta na rok 2022. Jako biuro rachunkowe i pracujące w nim księgowe, z niecierpliwością czekamy na informacje dotyczące wprowadzenia zmian w systemie faktur. To na naszych barkach będzie spoczywać oswojenie Klientów z nową rzeczywistością oraz nowymi wymaganiami. Mimo iż obecnie dostępne dane KseF są znikome, nie poddajemy się. Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje, aby sprostać wymaganiom rynku oraz naszych Klientów.

Konferencja dotycząca zmian w sektorze usług księgowych   

Usługi księgowe on-line – niedługo, bo już pomiędzy 8-9 października w stolicy odbędzie się specjalny cykl szkoleń, organizowany przez Ogólnopolską Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych. W ramach tego projektu odbędzie się szereg konferencji poświęconych m.in.: najnowszym zmianom i regulacjom w przepisach prawa oraz na rynku usług księgowych. Uczestnicy tego szkolenia zdobędą szeroką wiedzę na temat  nowego programu, służącego do wystawiania e-faktur oraz podzielą się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami podczas dyskusji. Nie zabraknie również czasu na omówienie praktycznych zastosowań tego innowacyjnego rozwiązania, a także porównania go z systemami wykorzystywanymi w innych krajach. Poznanie rozwiązań stosowanych w innych krajach da możliwość wychwycenia problemów i niezgodności podczas ich wprowadzania. Da to księgowym cenną lekcję o tym, jak postępować i czego unikać w polskim wariancje systemu służącego do wprowadzania e-faktur. 

 

Druga część szkolenia będzie poświęcona tematowi planowanych zmian w związku z wprowadzeniem programu „Polski Ład”. Grupa ekspertów postara się szczegółowo przeanalizować wszystkie rozwiązania proponowane przez rząd, pod kątem ich praktycznego zastosowania w sektorze usług księgowych, otwierając tym samym szeroki panel dyskusyjny na temat słuszności planowanych zmian i rozwiązań. Dlatego tak kluczowa jest obecność na warsztatach przedstawicieli biur rachunkowych z całej Polski. 

Wpływ pandemii na usługi księgowe on-line

W okresie pandemii znacząco zmniejszyła się liczba szkoleń dotyczących usług księgowych. Kilkudniowe szkolenia o bogatym programie zostały zastąpione, tańszymi zdalnymi kursami, których forma opierała się głównie na prowadzeniu jednostronnego monologu. W kursach tego typu zdecydowanie brakowało ożywionej, pełnej emocji i doświadczeń dyskusji. Brak obustronnej wymiany spostrzeżeń oraz możliwości udzielenie porady w sytuacji, w której uczestnik kursu mierzy się z jakimś problemem, sprawiły, że jakość kursów była zdecydowanie niższa. 

 

Organizatorzy konferencji poświęconej usługom księgowym, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rynku. Tworząc spotkanie stacjonarne, umożliwiają jego uczestnikom zdobycie szerokiej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, która bez wątpienia wpłynie pozytywnie na rozwój biur rachunkowych.

Jak oferować nowoczesne usługi rachunkowe?

Usługi księgowe on-line – codziennie stajemy się lepsi dla Ciebie! Nie tylko cały czas podnosimy swoje kwalifikacje, ale też dzielimy się ekspercką wiedzą z innymi. Polecamy każdemu optymalizację swojego biura. Świadomość współczesnych przemian może uchronić niejedną instytucję przed przykrymi niespodziankami i dezorientacją. Szkolenie OSCBR, które oferuje wiedzę z zakresu optymalizacji, może okazać się bardzo pomocne. Specjaliści z branży rynkowej, przybliżą uczestnikom metody oraz techniki usprawniające pracę biura rachunkowego. Wpłynie to na zwiększenie efektywności oraz pozwoli na lepszą organizację pracy biura. Natomiast wspólna wymiana doświadczeń, pozwoli na stworzenie strategii i wypracowanie przewagi nad konkurencją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *