Jak rozliczyć subwencję finansową otrzymaną z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju 1.0?

Subwencja finansowa

Subwencja finansowa – jeżeli zaliczasz się do grona przedsiębiorców – beneficjentów subwencji finansowej z Tarczy Finansowej PFR 1.0, pamiętaj o konieczności jej rozliczenia. Termin rozliczenia pomocy finansowej zależy od miesiąca, w którym otrzymałeś/otrzymałaś wsparcie z Polskiego Funduszu Rozwoju.

Subwencja finansowa – warto zaznaczyć, że rok po jej otrzymaniu, na firmowym koncie bankowości elektronicznej dostępny będzie formularz umorzenia. Firmy, które skorzystały z pomocy najwcześniej, dostały formularze 19 kwietnia 2021 roku i mogą składać oświadczenia od 30 kwietnia. Przedsiębiorcy zobowiązani są do złożenia oświadczeń nie później niż 10 dnia roboczego po upływie 12 miesięcy od dnia wypłaty subwencji finansowej. Pierwszych decyzji należy się spodziewać od 31 maja 2021. Pierwszych spłat natomiast przedsiębiorcy mają dokonać w dniu 25 czerwca 2021. 

Sporym udogodnieniem dla wielu podmiotów jest fakt, że nie ma potrzeby odwiedzenia żadnego urzędu osobiście. Wszystkich czynności związanych z rozliczeniem subwencji finansowej z Tarczy PFR 1.0, przedsiębiorca dokonuje za pośrednictwem banku, w którym złożony został wniosek o wsparcie. Mało tego – cały proces rozliczania odbywa się za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

5 kroków rozliczenia – subwencja finansowa

Krok 1. Udostępnienie przez PFR za pośrednictwem bankowości elektronicznej propozycji rozliczenia.

Krok 2. Złożenie przez przedsiębiorcę – beneficjenta programu – Oświadczenia o Rozliczeniu subwencji finansowej.

Krok 3. Otrzymanie decyzji.

Krok 4. Udostępnienie przez bank planu spłaty (chyba że zapadła decyzja o całkowitym umorzeniu subwencji lub zwrocie pełnej kwoty. Plan spłaty nie zostanie udostępniony również w sytuacji braku możliwości ustalenia wysokości subwencji do zwrotu).

Krok 5.  Spłata.

 

Więcej informacji na temat rozliczenia i umorzenia subwencji finansowej dla Małych i Średnich Firm w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0 znajdziesz na stronie Polskiego Funduszu Rozwoju: https://pfrsa.pl/aktualnosci/tarcza-finansowa-pfr-1.0/jak-rozliczyc-subwencje-finansowa-otrzymana-z-tarczy-finansowej-pfr-10.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *